ورود به سایت  --- 
 
معرفی نمایشگاه الکترونیک پژوهش و نوآوری - ۱۳۹۱
با توجه به گسترش شهرها و فعالیتهای روز افزون شهروندان و نیاز مراجعه به مراکز مختلف ارائه دهنده خدمات، شاهد تردد وسائل نقلیه می‌باشیم. این جابجای باعث افزایش ترافیک و به تبع آن افزایش هزینه‌های مرتبط می‌گردد. شاید زمانی جهت کاستن از این مشکل تنها راه ممکن افزودن به تعداد بزرگراهها و خیابانهای موجود بود، راهی که علاوه بر هزینه‌های بالای ریالی، نیاز به مصرف زمان بالایی جهت اجرای پروژه‌های مربوطه می‌باشد.
امروزه با توجه به گسترش اینترنت چه از لحاظ گسترش پوشش و چه از نظر افزیش سرعت، ارئه سرویسهای متنوع و گسترده‌ای که به شهروندان عرضه می‌کند، رسیدن به شهر الکترونیک و ارایه حداکثری خدمات و سرویسهای موجود با توجه به محدودیتهای معمول را، جزء اهداف خود قرار داده است.
هر ساله شاهد حجم ترافیکهای سنگین در حاشیه نمایشگاه‌های برگزار شده می‌باشیم. در این راستا مرکز مطالعات و برنامه‌ریزی شهر تهران با همکاری سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری ماموریت ایجاد نمایشگاه مجازی شهر تهران را جهت فراهم سازی بستری برای عرضه و نمایش محصولات مختلف بر عهده گرفت.
هدف این نمایشگاه فراهم سازی بستری مناسب جهت ارایه کلیه دستاوردهای عرضه شده در نمایشگاه‌های مختلف شهری می‌باشد از جمله قابلیتهای نمایشگاه الکترونیک شهر تهران به موارد زیر اشاره کرد:

1- امکان ایجاد هر گونه نمایشگاه الکترونیک با تخصیص سالن و غرفه مجازی
2- امکان رزرواسیون آنلاین غرفه‌ها و سالن‌ها
3- فروش آنلاین کالاها و خدمات
4- امکان تعامل مسئولین غرفه‌‌ها با شهروندان و بازدیدکنندگان
5- توانایی پخش زنده نشست ها و کنفرانس‌ها
6- برگزاری آنلاین
در فاز نخست این نمایشگاه، اریه محصولات و معرفی سازمانها و معاونت های شهرداری تهران در دستور کار قرار گرفت. از جمله اهداف نمایشگاه الکترونیک شهرداری تهران می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

1- عرضه فعالیتهای نمایشگاهی در سطح شهر تهران
2- ایجاد ارتباط و تعامل میان شهروندان و عرضه کنندگان کالا و خدمات
3- گسترش اطلاع رسانی
4- کاهش مشکلات و عوارض ناشی از برگزاری فیزیکی نمایشگاه
5- حذف محدودیتهای مکانی و زمانی برگزاری نمایشگاه‌های مختلف

با توجه به برگزاری سومین جشنوراه پژوهش و نوآوری در اسفند ۱۳۸۸ در حوزه مدیریت شهری مقرر گردید که نمایشگاه این جشنواره در فضای در نظر گرفته شده پیاده سازی و اجرا گردد . اهداف دنبال شده در این نمایشگاه به شرح زیر می باشد:

1- ارتباط و تعامل میان پژوهشگران، مراکز علمی و دانشگاهی
2- عرضه فعالیتهای پژوهشی شهرداری تهران بصورت الکترونیکی
3- تعامل با کلان شهرهای ایران و فراهم سازی بستری جهت ارایه مطالعات و پژوهش‌های صورت گرفته توسط کلان شهرها
4- گسترش اطلاع‌رسانی در حوزه مدیریت شهر ی
5- زمینه سازی توسعه فعالیتهای پژوهشی